Intervjuu Handies Tegijaga: Randar K
Millised on põhilised probleemid, millega inimesed sind appi kutsuvad?
Põhilisteks probleemideks on siis santehnilised tööd ja ka pisemad elektritööd. Vajadusel olen käinud aitamas ka erinevate transporditööde ja mööblipaigaldamisega.

Millal on õige aeg remonttöödeks korteris ja eramajas?
Näen, et õiget aega pole olemas. Soovitan kohe, kui midagi vajab parandamist, koheselt tellida endale appi töömees või mõni muu abiline, kes probleemi lahendab. Tihtipeale saab väiksest probleemist suur ja siis on remondikulud juba märksa suuremad.

Kuidas erineb korter eramajast? Mida peavad eramajaomanikud maja hooldamisel eriti pingsalt silmas pidama?
Suurima erinevusena saab vast välja tuua, et korteril puudub õueala, mida peab regulaarselt hooldama. Nt maja värvimine, katuse lappimine, aed ja erinevad kõrvalhooned. Raske on öelda, mida peavad eramajaomanikud eriti pingsalt hooldamisel silmas pidama, kuna iga eramaja on erinev, aga põhilised mured on katuse, soojustuse ja välisvooderdusega, mida tuleb aeg-ajalt kõpitseda ja mida iga kümne-kuni paarikümne aasta tagant ka suuremalt hooldama.

Kas on töid, millega peaks iga peremees või perenaine ise hakkama saama?
Tänapäeval enam ei ole. Tänapäeval on mõistlik tellida endale tööde jaoks inimene, kes oskab reaaalselt tekkinud probleeme ka lahendada. Ei ole mõtet hakata ise tegema seda, mida sa ei oska, sest tahes-tahtmata tuleb see sel juhul professionaalil üle teha. Seega näen, et kõige mõistlikum ongi kohale kutsuda professionaal – see hoiab kokku nii aega kui ka raha ja saab olla kindel, et töö on kvaliteetselt tehtud ja ei nõua mõne aja pärast uuesti ületegemist.

Milliste tööde puhul tuleb kindlasti kohale kutsuda professionaal?
Professionaali peaks kohale kutsuma näiteks väga spetsiifiliste töödega või töödega, mis nõuavad põhjalikke teadmisi erialast ja ka vastavat sertifikaati. Põhjalikku teadmist vajab kindlasti olukord, kui on vaja elektrikilbis midagi ühendada, puhastada korstent, korrastada torusid jne. Tean ka omast käest, et profesionaali mittetellimisel või usaldades sotsiaalmeediast või googlest leitud töömehi võib tagajärjed olla üpris kurvad ja pole kedagi, kes vastutaks juhtunu eest.

Kuidas sattusid Sina ehitus- ja remondimaailma? Kaua oled sellel alal tegutsenud?
See sai alguse puhtalt enda huvist. Peale keskkooli sai hakata aknaid ja uksi paigaldama ning siis hakkasid juba huvi pakkuma ka muud ehitustööd, mis ajendasid erinevaid ehitusalaseid teadmisi juurde õppima. Nüüdseks olen ehitusega kokku puutunud ligi 15 aastat.

Millised on Su lemmikud tööd, mille kallal sa hea meelega nokitsed? Või ei ole tööd, millega Sa hakkama ei saa?
Pole olemas lemmikut, kõik tööd on omamoodi huvitavad ja väljakutseid nõudvaid. Hetkel ei tea ma küll ette lugeda mõnda tööd, millega ma hakkama ei ole saanud. Alati leiab olukorrale lahenduse. Pigem on iga tööga tähtis see, et kliendi poolt saaks võimalikult palju tagasisidet probleemist ja olukorrast ning olemasolevatest vahenditest. Kindlasti aitavad kiirele lahenduse leidmisele kaasa ka eelnevalt saadetud pildid ja detailid probleemist (ehk mida on vaja lahendada, mis materjaliga on tegu, mis tööriistu on vaja kasutada ning kas on mingeid erisoove, millega peab arvestama).

Millistest piirkondadest saavad inimesed Sind appi tellida?
Elan küll Tallinnas, aga olen klientideni jõudnud üle Eesti.

Miks otsustasid Sina kasutada Handies platvormi?
Hea lihtne platvorm, kus kliendid leiavad tegija. Hetkel on Handies platvorm minu põhiliseks sissetulekuallikaks.

Mida annab Handies platvorm Sulle kui Tegijale?
Ei pea ise vaeva nägema, et kliendini jõuda. Võin näiteks vaadata rahulikult telekat ja avastada, et klient saadab tellimuse. Handies teeb minu eest suure töö ära ja toetab erinevate probleemide korral.

Mida annab Handies platvorm kliendile?
Hea, korrektse ja usaldusväärse töömehe. Handies teeb juba ise suure töö ära, et parimad abilised välja sõeluda. Samuti loob see usaldusväärsust juba selles võtmes, et igast tegevusest jääb märk maha ning probleemide korral on platvorm, kuhu pöörduda ja kes on sulle sinu muredega abiks.
Kas ja miks soovitad Handies platvormi teistele Tegijatele ja klientidele?
Kindlasti. Soovitan, kuna see annab sulle nii tegija kui ka kliendi vaatevinklist paindlikkuse. Läbi Handies rakenduse saad ise valida, millal saad mingi töö vastu võtta ja millal tullakse töid teostama. Saad leida koos kliendiga sobiva aja töö teostamiseks.