Turundus ja müük

Oskuslik sisulooja ja nutikas copywriter ootavad Duuabl platvormil.

Turundustöö, tuntud ka kui marketing, tuleb appi siis, kui on soov või vajadus oma tooteid või teenust reklaamida ja müüa. Et turundustöö oleks edukas, tuleks alustada brändi loomisest, seejärel koostada strateegiline turundusplaan. Tänapäeval ei saa mööda vaadata ka digitaalturundusest. Siin tuleb kasuks oskuslik sisulooja ja nutikas copywriting. Kui bränd ja tooted on tugevad ja tuntud, aga müük ei edene, võib probleemi aidata lahendada suhtekorraldus.

 • Copywriting
 • Digitaalturundus
 • Strateegiline turunduse planeerimine
 • Turundustaktika koostamine
 • Turundusplaani koostamine
 • Turundusteenus
 • Müügiteenus
 • Brändi loomine
 • Suhtekorraldus
 • Pressitöö
 • Sisulooja
 • Muu

veel mitu koostisosa, näiteks bränd ja turundusplaan ning viimase elluviimiseks vajalik sisuloome, copywriting ja müügitöö.

Sõna bränd tuleb vanapõhja keelsest sõnast brandr, mis tähistas omandimärgi kõrvetamist oma tootele või koduloomale. Tegelikult pole sõna sisu praeguseks muutunud, küll aga laienenud – jah, bränd tähistab endiselt visuaalset identiteeti, kuid sisaldab enamat kui vaid logo. Bränd on ettevõtte visiitkaart. Bränd on see, millega kliendile silma paista, meelde jääda ja lõpuks ostma või tarbima panna.

Brändi loomine seega ei ole niisama logo ja nime paberile panek. Tugeva brändi loomine eeldab põhjalikku taustatööd, ettevõtte ja selle kliendibaasi tundmaõppimist, eesmärkide selgitamist, narratiivi paika panemist jne.

Turundusplaan peaks olema osa iga ettevõtte äriplaanist või sellega tihedalt seotud osa, kus kirjeldatakse ettevõtte turunduse lähtekohti ja korraldamist. Turunduse planeerimisel tuleb läbida terve trepi jagu samme, alustades missiooni ja visiooni kirjeldamisest, sise- ja väliskeskkonna analüüsist, lõpetades finantsprognooside koostamise ja riskianalüüsiga. Tavaliselt koostatakse turundusplaan 3-5 aastaks, kuid võib teha ka lühiajalisemaid plaane näiteks mingi konkreetse toote või teenuse turundamiseks. Seda nimetatakse turundustaktikaks.

Mis teeb reklaami silmapaistvaks, meeldejäävaks ja kummitamapanevaks? Hea tekst. Kes kirjutab hea teksti? Copywriter! Kui originaalis tähendab copywriter vaid reklaamikirjutat, siis tänaseks võib copywriteri ja sisulooja mõistete vahele peaaegu võrdusmärgi tõmmata. Aga siiski mitte päris. Hea copywriter saab hästi aru müüdavast tootest või teenusest, tabab ära potentsiaalse kliendi, on laia silmaringiga ja suurepärane loovkirjutaja. Tema töö eesmärk on panna kliendid midagi tegema. Sisulooja ülesanne on anda edasi infot, selgitada, anda ülevaateid jne. Sisulooja ülesanne võib olla näiteks ka tootekirjelduste kirjutamine ja ajakohasena hoidmine.

Kes kunagi on pidanud midagi müüma teab, et müük on töö, mis ei ole mõeldud igaühele. Hea müügiinimene on järjekindel, avatud, positiivselt meelestatud, empaatiline ja suurepärane suhtleja. Kuigi tugev bränd ja vettpidav turundusplaan aitavad su toote või teenuse müügile kaasa, on müügimees see, kes lõpuks tehinguni jõuab. Tõsi ta on, et müügiekspertide seast selle õige leidmine võib keeruline olla, aga kes ei otsi, see ka ei leia.

Turunduse ja müügi valdkonna töötajate olulisimaks tööriistaks on nende erialased teadmised ja kogemused. Teine oluline vahend on arvuti, mõnel juhul ka erialane tarkvara. Müügitöös on kindlasti olulisel kohal ka karisma ja väga hea suhtlusoskus.

Tööde hind

Turundus- ja müügiteenuste tunnitasud alates 35€.

Leia parim Tegija.

Populaarsed kategooriad