Kohtusime Kerliga ühel ilusal kevadisel hommikul. Kerli on aktiivne ja loominguline inimene, kellele meeldib laulda, palju õues olla ja inimeste kodusesse sära tuua. Kerli liitus Duuabl platvormiga aasta alguses ning pakub koristusteenuseid läbi oma ettevõtte. 

Kerli on  meeldib väga laulda, mida ta teeb aktiivselt juba üle 10 aasta. Tal on olnud ka oma bänd aga viimasel ajal osaleb ta aktiivsel kultuuriklubis Vinkel, kus teda pea iga nädal laulmas võib kohata. 

„Tänaseks oleme sõpradega, kellega 10 aastat tagasi sai laulmist alustatud kolinud kultuuriklubisse Vinkel, Suur-Karja 18. Seal on meil kogu aeg trummid, kitarrid, klahvid üleval, et jämmimas käima. Algselt väikese seltskonnaga alustatud jämmimine on kasvanud 200 inimesega muusikute liikumiseks, kus iga reede ja laupäev käivad muusikud käivad.“

Supervõime, millega tajuda maailma

Peale mõningast mõtlemist jõudis Kerli tõdemuseni, et kui tal oleks olemas mõni supervõime siis see oleks võime iga hetk, kui ta soovib sisse lülitada oma kõrgeimast kõrgeima vibratsiooni, et olla väga võimas inimene ja tajuda kõike enda ümber.

Ettevõtlus koristusteenusega sai alguse juhusest

Kerli pakub kodukoristusteenust, milleni ta jõudis 10 aastat tagasi täiesti juhuslikult, kui talle pakuti ühe maja koristamist, millele lisandus veel erinevaid koristus objekte. Küll aga peale oma esimese palga saamist sai ta aru, et selliselt töötamine ei ole jätkusuutlik.

„Tol ajal oli koristaja palk ca 3 eurot tunnis. Sain oma esimese palga kätte ja olin täielikult ahastuses ning pettunud. Sõidan bussidega aja maha, keegi selle eest ei maksa, koristad mõned tunnid, saan 10 eurot. Teen poole kohaga kuu aega tööd ja saan selle eest 150 eurot!“

Kerli lahkus kiiresti aga nagu öeldakse, kui üks uks sulgub avaneb uus. Peagi küsis üks sõber „Kuule Kerli, sa oled koristusega tegelenud? Mu sõber tahab endale koristajat.“

Kui üks uks sulgub avaneb teine

Üks sõber järgnes kiiresti teisele, kes koristusteenust vajas ja peagi oli Kerlil välja kujunenud püsikliendid kellele ta ise otse teenust pakkus. 

„Varsti oli 7 aastat möödas ja vaatasin, et mul töölised ja tiim ning 50 klienti ning ma pole kuskil mingit reklaami teinud. Mina panin kohe hinnaks 5 eurot neto palk ja kõik sõidud on hüvitatud, et keegi teine minu tiimis ei peaks kogema seda mida mina alguses kogesin.“

Koristusteenuse suurimaks plussiks on kliendid

Kerli peab koristusteenuse peamiseks plussiks kliente. 

„Me koristame kodusid ja kodud on inimestele personaalsemad ning südamelähedasemad. See on nii äge kuidas mul on Messengeri aknad kõik südameid täis ja aitähhid ette-taha. Vahel jäetakse tüdrukutele tippi ja kommikarp, mis on ülimalt mõistev suhtumine. Ja kui saan tagasisidet, et midagi on halvasti on meile nagu kütus, et saame teha paremini.“

Koristuse turul on huvitavad ajad

Kerli sõnul läks koristuse turul huvitavaks ca 2 aastat tagasi kui kõige rohkem registreeriti uusi ettevõtteid, kes tegelesid koristusega. See tulenes sellest, et kõik head koristajad tegin oma väikesed koristusfirmad. 

 „See tähendab, et raskem on endale tiimi leida head koristajat. Kes pakub üle, paremat palka, võimalust autoga transportida aga minu eelis on inimlikkus. Keegi ei taha ära minna ja kui lähevad siis raske südamega“.

 

Motiveerib see, et kõik on võimalik

Kerli oli 5 aastat tagasi valmis oma ettevõtet maha müüma ja ostja oli ka juba olemas aga peale ühte elumuutvat coachingu sessiooni muutus kõik. 

„Minult küsiti, et aga mis siis kui sa teed mõlemat. Minu probleem oli see, et ma ei tahtnud oma firmat jätta aga olin kogu aeg koorma all, sest tiim oli järsku suur ja asju palju mida teha. Siis leidsingi inimesed, kellele asju delegeerida ja lõin süsteemsuse ning läksime edasi. Alati saab kõike ja mitte midagi ei juhtu, kui mõnikord tuleb mõni töö tühistada. Kui midagi on kallis siis tuleb rohkem teenida.“

 

Eelisteks on kasutatavad tooted, suhtumine ja äge tiim

Kerli toob välja, et tema eeliseks on eelkõige vahendid mida nad kasutavad. Nad kasutavad ainult ökoloogilisi vahendeid, et kaitsta koristajaid ja kliente. Kasutatakse ainult probiootilisi ökoloogilisi vahendeid.

Teise asjana toob Kerli välja kommunikatsiooni ja lahendusi välja pakkuva teenuse. Ja loomulikult tiim, kus arvestatakse tüdrukute soove ja ajalisi graafikuid. Eesmärk on luua tüdrukutele maailma parim töökoht.

„Ma alati pingutan selle nimel, et inimesi aidata. Jään alati viisakaks ja lahendusi välja pakkuvaks ka juhul kui keegi reaalselt sõimab näo täis. Mõistan alati inimese muresid ja soove ning olen alati empaatiline“.

Leia parim Tegija.

Lae alla Duuabl rakendus ja leia sobiv Tegija oma tööle!