Intervjuu Handies Tegijaga: Peeter U
Peetril on ligi 20 aasta erialast kogemust, õppinud on ta seda kõike nii koolis kui omal käel, mistõttu ei jää ükski väljakutse talle ületamatuks. Arvutiprobleemide või muude IT-küsimuste korral leiad Peetri Handies rakendusest, valides töö kategooriaks Arvutid ja IT. Uurisime Peetrilt arvutialaste probleemide kohta, et järgmine kord teaksid kohe, kelle poole oma katkise seadmega pöörduda! ????
Millised on sagedasemad probleemid, millega seoses inimesed Sinu poole pöörduvad?
Arvuti on katki (päriselt, see on väga hea kirjeldus ja esimene samm), ekraanil ei ole pilti, pilt on valepidi, pilt virvendab, klahvid ei tööta, arvuti teeb imelikku häält, mingid reklaamid hüppavad üles, arvuti on jube aeglane !!! (see on tänapäeval peamine müügiartikkel), ei lae, laadimistuli ei põle, vajutades nuppu midagi ei juhtu. Kokkuvõtvalt siis kõikide muredega, mis võimalik.
Milliste arvutialaste probleemidega tasuks pöörduda kohe spetsialisti poole ja mitte üritada ise lahendust leida? Ja vastupidi, millised on need probleemid, kui on juba liiga hilja ja tasuks pigem uue arvuti poole vaatama hakata?
Enamasti kui inimene ise oskab midagi teha, siis ta teeb selle ära enne, kui minu poole pöördub. Paljudel jääb googeldamise oskusest vajaka või tekib hirm, et keeratakse midagi hullemat kokku. Nii et kui ei taha googeldada või ei julge ise proovida, pöördu targema alati poole, kellele võib vajalik liigutus olla sõrmenipsu kiirune ????. Nii hoiad kokku raha ja aega.
Kuidas saan kindel olla, et minu arvutis olevad andmed on arvutit spetsialisti kätte andes turvaliselt hoitud?
Mis me nendega ikka peale hakkame. Ausad inimesed ei kuritarvita ega pressi raha välja isiklike andmetega ja mitteausatele tuleb lihtsalt politsei kutsuda või seoses Handies platvormiga saab ka Handies siin appi tulla. Keegi ei garanteeri, et ka ametlikes laialt levinud poodides keegi su andmeid ei piilu.
Kui tahad aga väga kindel olla, siis on soovitatav välisele andmekandjale tundlikud andmed ära tõsta, enne kui arvuti spetsialisti kätte anda.
Samas tegelen ma ka andmetaastusega, kui on vaja näiteks just andmeid ketastelt päästa.

Kas ja milliseid IT-teenuseid on võimalik ka kontaktivabalt läbi viia? Kuidas see kliendi jaoks välja näeb? 
Kui arvuti pole füüsiliselt vigastatud, siis enamasti saan kaughaldusega teha üle interneti korda enamus probleemidest. Kui pilt on ees, siis on veel lootust. Kui pilti pole, siis pean käed külge lööma.
Kas pakud teenust nii äriklientidele kui ka eraklientidele? Kuidas erinevad äriklientide probleemid eraklientide probleemidest?
Pakun teenuseid mõlemale. Äriklientidel on enamasti kontoris rohkem arvuteid või võrguseadmeid, mis vajavad ülevaatamist, niiet korraga saab rohkem ja mitmekülgsemat tööd tehtud, ning samas on seal rohkem küsimusi andmeturbe ja kaitsega seotud küsimusi.
Kas inimene peaks tulema oma tehnoloogiavahendiga sinu juurde või käid probleemidega tegelemas ka inimeste kodudes? Kuidas toimub tegevus praeguses COVID olukorras?
Olen vastu tulnud inimestele, kes ise liikuda väga ei saa, võtan arvuti kasvõi koduukselt peale ja toon tagasi ka vajadusel, aga eks see oleneb ka asukohast. Kaugeim koht kust arvuti mulle on saadetud siiani on Cesis Lätis näiteks.
Kui pean kodus käima siis on mask ees ja desinfitseerin käsi (ning tagastatavaid arvuteid) ka.
Kui kaua oled IT ja arvutitega tegelenud?
Tänaseks peaks 19a ümmarguselt olema ajast, mil hakkasin tõsisemalt arvuteid nokitsema ja teisi aitama.
Miks otsustasid Sina selle eriala valida?
Mu esimene valik oli kokandus, mis põhikoolis oli kirg, kuid isa keelas selle valiku ära. Nii ma valisin IT, mis juba tollal lubas rohkem raha teenimise võimalusi kui vanemate töökohad. Näiteks, IT College isegi kasutas seda oma reklaamlausena. Samas, kokandus on alati jäänud kõrvale kireks.
Kas Sul on ka muid hobisid, millega saaksid vajadusel ka klientidele appi tõtata? Näiteks kokandus?
Olen teinud väikses mahus toitlustust sõprade sünnipäevadel näiteks, kuid see päris tõttama veel ei pane.
Miks otsustasid Sina kasutada Handies platvormi?
Ennast reklaamida tasub alati, nähtavust erinevatel platvormidel hoida. Ning mulle meeldis väga Handiese ärimudel, et saab äpi kaudu abi leida. Endalgi teinekord hea sealt ehitajat või elektrikku leida.
Mida annab Handies platvorm Sulle kui Tegijale?
Nähtavust kui teenusepakkuja.
Mida annab Handies platvorm kliendile?
Kerget ja kiiret kohta, kust leida abi erinevatele eluvaldkonna muredele.
Kas ja miks soovitad Handies platvormi teistele Tegijatele ja klientidele?
Soovitan ikka. Abi on alati vaja saada ja jagada, nii see maailm meil töötab, üksteist aidates ????
Seega, kui ka sinu arvuti teeb veidraid hääli, on hirmus aeglane, ekraan virvendab või on hoopiski must, siis lõpeta oma piinad ning võta kätte telefon, ava Handies mobiilirakendus, otsi üles Peeter ja palu tema abi, et sinu probleemid leiaksid lahenduse võimalikult kiiresti ja mugavalt. ????