Millal peaksite mõtlema boileri välja vahetamisele? Tea neid märke.

Kas tead, millal boilerit vahetada? Boiler on paljudes kodudes igapäevases kasutuses ja mis töötab enesestmõistetavalt. Kuid nagu kõigil kodumasinatel, on ka boileril oma eluiga. Tihti on võimalik rikkis boilerit parandada aga mitte alati.  Kui teate, millal boilerit vahetada, saate vältida viimase hetke segadusi. 

Kui uue boileri ostmine ei ole kohe plaanis, peaksite vähemalt teadma, mida silmas pidada, kui boileriga esineb probleeme. 

Mida esmajärjekorras silmas pidada

 • Vahetage välja vanemad,
  kui 15 aastat vanad boilerid
 • Pidev või tõsine remont näitab,
  et vajate uut boilerit
 • Kui remondikulud on eriti suured,
  kaaluge uue boileri ostmist

Peamised probleemid boileriga

 • Ei hakka tööle
 • Lekked
 • Paha lõhn
 • Erinevad helid
 • Kõikuv temperatuur

Boileri on vana

Lihtsaim viis teada saada, kas vajate uut bolerit, on boileri vanus. Katlad kestavad tavaliselt 10–15 aastat, nii et kui teie boiler on vanem kui 15 aastat on aeg see välja vahetada.

Isegi katla nõuetekohase hoolduse korral võivad teie katla osad aja jooksul puruneda. Kui vahetate oma boileri õigel ajal välja, saate vältida ootamatuid rikkeid. Kindlasti tuleb arvestada sellega, et kui boiler on vana, võib vajalik remont muutuda kulukamaks. 

Kõikuv temperatuur

Korralikult töötav boiler hoiab ühtlast temperatuuri. Kui märkate, et teie boileri temperatuur ei ole ühtlane, võib põhjuseks olla rikkis boiler. Temperatuuri probleemid ei tähenda tingimata, et peate boileri välja vahetama (see võib vajada lihtsalt väikest parandust), kuid mõistlik on helistada spetsialistile, et teada saada, mis viga on.

Kommunaalteenuste arve tõuseb

Kui märkate, et teie elektriarve suureneb energia tarbimise suurenemise tõttu, võib see olla teie boileri süü (kui teil on gaasikatel, peaksite gaasi arvel silma peal hoidma).

Kui teie boiler ei tööta korralikult, kulutab see töö tegemiseks rohkem energiat. Uue boileri ostmine võib aidata teil hoopis arveid vähendada, kuna uued mudelid on energiasäästlikumad kui kümme aastat tagasi välja tulnud mudelid.

Kummalised lõhnad, lekked ja helid

Olenevalt boileri vanusest ja vajalike remonditööde mahust võib nende probleemide korral olla õige aeg osta uus boiler.

Lekked

Kui märkate boileri või torude ümber lekkeid, peate probleemi diagnoosimiseks kutsuma professionaali. See võib olla sademete kogunemine või vajate uut paisupaaki, klappe, torusid või tihendeid. Lekked on oluline kohe parandada, sest lekked võivad põhjustada varalist kahju. Lisaks põrandakatte ja seinte võimalikule kahjustamisele võivad lekked põhjustada hallitust.

Lisaks võivad lekked põhjustada korrosiooni, mis mitte ainult ei kogune katlasse ja muudab selle vähem tõhusaks, vaid võib tekitada ka metalli auke. See kõik võib põhjustada teie boileri ootamatu rikke.

Kummalised lõhnad

Kui märkate, et boilerist tuleb põlemise lõhna, mis ei kao, helistage asja kontrollimiseks spetsialistile. Boiler eritab imelikku lõhna ainult siis, kui midagi on valesti. Halvima stsenaariumi korral viitab mädamunade lõhn gaasilekkele. Kui see juhtub, tuleks kohe majast lahkuda ja esimesel võimalusel katlainspektor kutsuda. 

Kummalised helid

Kuigi boiler teeb käivitamisel, töötamisel ja väljalülitamisel helisid, näitavad muud kummalised helid, et midagi on valesti. 

Kust leida endale uus boiler?

Eks ikka hästi varustatud ehitustarvete poest nagu Bauhof näiteks ja Tegija, kes tuleb ja sulle uue boileri paigaldab ning töökorda seab leiad mugavalt ja kiiresti oma Duuabl rakendusest.

Leia parim Tegija.

Lae alla Duuabl rakendus ja leia sobiv Tegija oma tööle!

Loe ka teisi soovitusi

Väärt lugemist