Mis on 5 popimat toitu inimeste pidulaudadel?
Ikka mööda seda sama vana rada, et keedukartul, jahukaste, hapendatud kapsas, seapraad (kui perenaine figuuri hoiab, siis mõni väherasvasem tiivaline) ja loomulikult sahvrist kõiksugu purgisaadused. Kindlasti need ajad on muutumas, noored tahavad uuemaid, põnevamaid maitseid ja info kättesaadavus on parem kui kunagi varem.
Siiski, on asju mis kunagi ei muutu, äkki kartul ja kaste on üks neist?
Mis toidud peaksid sinu arvates kindlasti olema, või millised toidud on sinu enda pidulaual? Miks?
Kindlasti ise tehtud kartuli salat on minu jaoks number üks. Seda ei saa kiiruga teha ega pole tal ühtegi otseteed lõpuni, sellega pead head vaeva nägema. Tavaliselt süüakse salatit n.ö. eelroana. Salat on see mis toob laua kokku, inimesed jagavad käest kätte, võõrad saavad tuttavaks. Salat annab pidusöögile õige alguse, mille järgi ülejäänud õhtu saab mõnusalt kulgeda.
Ja mis saaks parem olla kui üks kausitäis rammusat salatit, enne veel rammusemat pearooga.

Kuidas mõjutab pidulauda kultuur erinevates Eesti linnades? Eri riikides?
Toit on väga mõjutatav ja väga mõjuvõimas. See muutub koos ilmakaarega, keelega, temperatuuriga, kommetega, traditsioonidega, ajalooga. Toit muutub rikkuses ja vaesuses ja perest perre.
Leiba murrame ikka kõik ühtemoodi.

Kas vabariigi aastapäev on kuidagi erinev teistest pidupäevadest? Mis on vabariigi aastapäeva põhilised toidud?
Ikka. Kui kodumaa muld on põues, siis tunne on sel päeval kohe teine, vahet pole kas oled kodumaa pinnal või kaugel-kaugel. Isegi kui hommik ei alga eriliselt, siis päeva kulgedes läheb seest soojaks. Kui söömiseks läheb, siis tuleks kummardada meie endi tooraineid ja loodusande. Alustades sinilille õitest, kohtudes kama jahuga ja lõpetades Eestimaa rannast püütud mereandidega. Ükskõik mis järjekorras keegi need ritta seab, või suhu paneb. Ja muidugi- must leib, rangelt kohustuslik. Tehke ise!

Kui kaua oled kokandusega tegelenud?
Neljas aasta jookseb.

Miks otsustasid Sina selle eriala valida?
See oli üks neist valikutest, millel ei olnud erilist tausta või tagaplaani. Eks ta oli selline plaan B. Miski jõud on mind suunanud selles suunas, sest kokandus pole teab mis glamuur (kui sa pole Joel Ostrat). See kuidas inimesed tee kööki leiavad jääb tavaliselt selle varju, miks inimesed kööki jäävad.

Mis on Sinu enda lemmikroad, mida hea meelega valmistad?
Hea meelega teen kosutavaid, klassikalisi itaalia toite, tavaliselt pastat. Ärge saage valesti aru, see ei ole lihtsalt mingi makaronide keetmine. Tavaliselt teen pasta ikka ise nullist ja kastet keedan mõned head tunnid. Mis mulle itaalia toidu puhul meeldib, on see võluv lihtsus mis kombineerub parima kättesaadava toorainega ja andes sellele kõigele aega ise valmida. Taevalik!

Kas valmistad pidutoite catering vormis või pakud ka kodukoka teenust?
Kindlasti tahaksin pakkuda mõlemat võimalust, kõik oleneb aga logistikast ning planeerimisest, kus toitu valmistada. Praeguses koroonaolukorras on prioriteediks pigem just cateringi pakkumine.
Miks otsustasid Sina kasutada Handies platvormi?
Proovida midagi uut, avastada uusi viise kuidas toit lauale tuua. Olgu see siis kliendile mugavam ja kättesaadavam. Ajaga peab kaasas käima ja uuenduslikult mõtlema, see on edasiviiv jõud.

Mida annab Handies platvorm Sulle kui Tegijale?
Kliendiga otsene kontakt. Tegija ja tarbija on ilma kõrvalise tegurita otse suhtluses.

Mida annab Handies platvorm kliendile?
Eelkõige mugavuse. Valida mugavalt oma seadmes endale eelistatuid valikuid.

Kas ja miks soovitad Handies platvormi teistele Tegijatele ja klientidele?
Soovitan proovida, sest see on tulevik (juba olevik). Inimesed otsivad alati viise kuidas mingit teenust mugavamalt ja kiiremini kätte saada. Handies platvorm on ideaalne täpselt selleks!