Lemmikloomad toovad koju palju rõõmu, kuid koos selle meeleheaga kaasnevad tihti ka erinevad mured majapidamises. Millised lemmiklooma kahjustused võivad ette tulla ja kuidas tasuks nendega tegeleda?
Lemmikuga kaasnev lõhn
Enamasti ei pruugi inimesed ise aru saada, kuidas nende kodu lõhnab, sest see keskkond ümbritseb neid igapäevaselt. Tasub silmas pidada, et lemmikloomadega eluruumide jagamisel võib kaasneda ka kohati ebameeldiv lõhn. Kõige elementaarsem on muidugi hoolitseda oma lemmiklooma, tema hügieeni ja pesa eest. Järgmine samm oleks vaipade ja diivanite aeg-ajalt aurupuhastajaga värskendamine, sest tekstiilid talletavad endas kergesti lõhnu. Sellisel juhul võib appi tulla ka lõhnaeemaldaja. Kui toas elavad karvased seltsilised, tasub ka õhufiltreid tihedamini vahetada, sest sinna koguneb loomakarvu.
Lemmiklooma looming aias
Peamiselt kehtib see just koerte kohta, kuid lemmikloomad võivad hoovi keerata täiesti pea peale. Vajadusel tuleks täita aeda kaevatud augud ja turgutada põõsaid ja peenraid, mis on lemmiklooma teele ette jäänud ning visata muruseemet sinna, kus muru on saanud kahjustada. Kõige mugavam on kaasata asjatundja, kes aitab aiale anda uus ja värske hingamine või abiline, kes viib Sinu lemmiku suuremale jalutustiirule ja annab võimaluse rahus probleemiga tegeleda.
Märgid lemmikloomast toas
Üsna tavaline on vaatepilt, kus lemmikule on hambu jäänud mõni liist, mööbliese või lausa seinanurk. Sel juhul on kõige kindlam palgata professionaal, kellel on kõik vajalikud töövahendid ja oskused selle likvideerimiseks olemas. Kui kahjustused pole suured, saab puidust pindade puhul kasutada vastavat vaha, mis annab kiiresti värske tulemuse. Alati on ka võimalus kriibitud ese värviga katta.
Neljajalgsete sõpradega võivad ka põrandad kahjustada saada. Sellisel juhul tasub hinnata kahjustuse suurust ning tegutseda vastavalt sellele. Pisemate kriimustuste korral saab erinevate vahenditega turgutada olemasolevat põrandakatet, kuid ekstreemsematel juhtudel võib abi vaja olla põrandakatte vahetamisega.
Üsna tavaline on olukord, et lemmik kraabib välisukse taga paanikast või igatsusest, et välja saada. See jätab aga uksele oma märgi, kuid olukord ei tohiks meelt heidutada, kuna selle parandamine ei ole enamasti väga ajakulukas. Sügavamate aukude puhul tasub täita süvendid puukitiga tootel oleva juhendi järgi. Peale selle kuivamist, saab kõrgemad kohad ülejäänud uksega tasaseks lihvida ja sileda pinna katta värviga. Kui ukse ümber olev liist on halvas seisus, siis tasub see välja vahetada või kutsuda appi asjatundja, kes selle eest ise hoolitseb.
Kas Sinu lemmik sai hakkama järjekordse koerustükiga?
Ära muretse, Duuabl tuleb appi. Pole vahet kui suur või väike on kahjustus, abikäed on paari kliki kaugusel! Alati tasub kaaluda ka erinevaid lahendusi, mis aitaks ennetada tulevasi kahjustusi majapidamises.