Jaapani kultuuriruumist on pärit mõiste ikigai, mis on tihedalt seotud inimese motivatsiooni ja energiaga tegutseda. Väidetavalt on igas inimeses peidus tema ikigai, kuid kuidas seda avastada ning mida see endast kujutab?

Mis on ikigai?

Sõna ikigai on pärit jaapani kultuurist, tuues kokku kaks sõna- iki, mis tähendab elu ja gai, mis tähendab millegi vajalikkust või väärtust. Mõiste on algselt pärit juba Heiani perioodist, mis jäi vahemikku 794 kuni 1185. Mõiste on väga sarnane ka prantsuse väljendiga raison d’etre, mis tähendab põhjust eksisteerimiseks. Kindlasti võib tekkida küsimus, kuidas ikigai Duuabl väärtustega sobitub?

Nimelt seisneb ikigai idee elamisväärses elus ning väga tähtsal kohal on inimese tegevuse vajalikkus ja selle nautimine ning armastamine. Duuabl tahab ühendada osavaid Tegijaid tööga, mis paneb silmad särama ja on kellegi jaoks väga vajalik.

Ikigai on see, mis inimese igal hommikul sütitab, see, mille pärast inimene igal hommikul ärkab ja see, mis annab elule mõtte. Jaapani kultuuris on see lausa üks heaolu näitajaid inimese puhul ning seda on seostatud ka sealsete elanike kõrge eaga, sest see kannab endas elujõudu ja tahet tegutseda. Elamisväärse elu puhul ei domineeri hea töö ning tervis, vaid tähtsal kohal on inimese enda teadlikkus sellest, mis teda ennast motiveerib.

Kuidas panna see enda kasuks tööle?

Selleks, et leida oma ikigai, peab vaatama peeglisse ja vastama mõnele küsimusele. Mida ma armastan? Milles ma hea olen? Mida maailm vajab? Mille eest mulle makstakse? Need vastused peaksid ühendama endas kire, kutsumuse, elukutse ja missiooni ning kuskil kõige selle keskmes ootab sind sinu ikigai.
Duuabl platvorm loob võimaluse panna oma hobi või kirg raha teenima ning viib Sind sammukese lähemale ikiagi´le.

Mis edasi?

Motivatsiooni ning elurõõmu ei tasu otsida kaugelt, sest kõik see, on juba Sinu sees olemas. Tee selle leidmiseni võib olla keeruline, kuid tulemus tasub end kindlasti ära. Küsi endalt neid küsimusi ning pane oma oskused ja kirg juba täna enda kasuks tööle!

  • Mida ma armastan? 
  • Milles ma hea olen? 
  • Mida maailm vajab? 
  • Mille eest mulle makstakse? 

Lase Duuabl platvormil end elamisväärse elu suunas kanda ja avasta oma sisemine kirg, kutsumus, missioon ning elukutse – kõik ühelt platvormilt.

Ikigai