Kevad saabub värske ja laetud energiaga, mis annab indu võtta ette kevadised toimetused. Mida teha, et kodu saaks värskendatud ja oleks valmis kevadist lisaenergiat vastu võtma? Siit leiad ideid ja nippe, kuidas kevadtööd majapidamises ära hoomata ning millal on mõistlik appi kutsuda Duuabl Tegija.

Tee ruumi uutele ideedele

Kodu peaks olema see koht, kus kõik üleliigne jääb ukse taha ja mõtted saavad selgineda. Selleks, et seda saavutada, peab aeg-ajalt hindama üle ka meid ümbritsevate asjade vajaduse ning väärtuse. Soovitame alustada näiteks oma garderoobist ning annetada ära need riided, mida pole enam ammu kantud. Seejärel võiks võtta ette kõik kapid ja sahtlid, kuid pea meeles, et see on pikk protsess ning kõike ei tasu ühel päeval või nädalavahetusel ette võtta. Lisaks sellele saab kokku pakkida ka kõik talvehooaja esemed nagu uisud ja talvejoped.

Lase päike tuppa

Koos energiast pakatavate päikesekiirtega tuleb nähtavale ka akendele ladestunud talvine mustusekiht. Kõige lihtsam oleks alustada korralikust akende pesust, et päike saaks toad särama panna. Meeles tasub pidada seda, et akende pesemist tasuks vältida siis, kui õues on kare pakane või liialt päikseline ning enne akende juurde minemist, peaks ette võtma ka aknalauad ja -piidad. Akende pesemiseks on loodud ka igasuguseid abivahendeid alates elektroonilistest aknakuivatitest kuni aknapesurobotiteni, kui aga tunned, et see pole päris Sinu teema, siis oma tööd teeb hästi ka mikrofiiberlapp.

Lisaks akende pesule vaata üle ka kardinad, vajadusel saab neid pesta või viia keemilisse puhastusse. Kevade saabumise puhul võib mõelda ka kardinate väljavahetamisele uute ja heledamate vastu.

Tekstiilide suurpuhastus

Lisaks tavapärasele tolmuimejaga üle käimisele ja kloppimisele vajavad vaibad ka aegajalt suuremat puhastust. Väiksemaid vaipu, mis kannatavad pesu, saab ka koduses pesumasinas pesta, kuid suuremad tuleks viia pesumajja või keemilisse puhastusse. Kevadkoristuse ajal on mõistlik kutsuda appi abiline või rentida ka tekstiilipesur, et kõik diivanid ja tugitoolid saaksid samuti värskema hingamise.

Puhasta ka peidetud pinnad

Majapidamistes on tohutult palju erinevaid pindu, mida tuleks pesta ja puhastada. Unustada ei tohiks ka seinu ja uksi, sest mustust koguneb igale poole. Seinte puhul peab olema ettevaatlik, et värv või tapeet ei saaks kahjustada, kõige ohutum on teha need üle pehme ja kuiva rätikuga. Lisaks pindadele vajab korralikku pesu ka külmkapp ning suuremat sorteerimist köögikapid. Kõik toiduained, mis ei kõlba enam süüa, tuleks ära visata. Unustada ei tohi ka erinevaid kapipealseid ning varjulisemaid kohti, sest tolm peidab end kõikjal.

Too kevad tuppa

Kui toad on värskendatud ning puhtad, võib mõelda ka pisematele detailidele nagu uus ja kevadine laudlina, värsked küünlad ja vitamiinidest pakatavad maitsetaimed. Kõigi rohenäppude lemmikaeg algab, sest soojemate ilmadega saab kasvata maitsetaimi ning muud head kraami kasvõi rõdul või võimalusel ka aias. Need, kes ei jõua enam rohkem kannatada, saavad panna esimesed taimed juba tuppa jõudu koguma.

Nipid, mis aitavad kevadiste toimetuste puhul

Väikeste ampsude kaupa: kevadised toimetused võtavad palju aega ja energiat ning kõike ei tasu korraga ette võtta. Palu keeruliste ülesannete puhul abi Duuabl platvormilt.

Tee nimekiri vajalikest toimingutest: nii on kõige lihtsam järge pidada ja see annab ka mingi pildi sellest, kui kaua võiksid kõik toimetused aega võtta.

Ümbert ja alt: liiguta ka neid mööbliesemed, mis muidu omal kohal seisavad. Tolmu ja mustust on igal pool, seega tasub puhastada ka neid pindu, mis on kappide ja diivanite all peidus.

Varu aega: tihtipeale ei oska ette kujutada, kui palju aega ühe pisikese kapi koristamiseks läheb.  Võime juba ette reeta, et köök on enamasti üks ajakulukaimaid ruume, mida koristada.

On aeg lasta kevad tuppa! Selleks, et värske energia ja kevadised mõtted saaksid liikuma, peab pöörama tähelepanu ka meid ümbritsevale keskkonnale. Kuna kevadiste toimetuste nimekiri võib üsna pikaks kasvada, tasub palgata abikäsi, kes oskavad olukorda ohjeldada ning toovad rõõmuga kevadise värskuse Sinu koju.

Duuabl Tegija vaid paari kliki kaugusel!

Leia parim Tegija.

Lae alla Duuabl rakendus ja leia sobiv Tegija oma tööle!

Loe ka teisi soovitusi

Väärt lugemist