Oma kodu on alati kõige armsam, nii kõlab ka vanasõna, et “Igal pool on hea, aga kodus kõige parem”. Igapäevaselt toimetades ei pruugi enam logisev ukselink, seinte maha joostud nurgad või laeliistude puudumine silma hakata ning hinge kriipida. Kui hakkad aga pisematele detailidele tähelepanu pöörama, näed, et kõik asjad väsivad ning vajavad aeg-ajalt värskenduskuuri. Kuidas anda kodule värske hingamine ja tõsta selle väärtust? Kogusime kokku mõned lihtsad nipid, mis annavad hea tulemuse.

Pinnad puhtaks!

Kõige lihtsam viis kodust hea mulje jätta, on seda koristada. Koristamise puhul peaks erilist rõhku panema suurtele pindadele nagu põrandad, voodid, diivanid ja erinevad tasapinnad. Kui suured pinnad on puhtad tundub üldmulje ka korralikum. Silma alt tasuks ära panna ka üleliigsed nipsasjakesed. Kui kogu maja koristamine tundub üle jõu käiv, tasub kaasata ka abiline Duuabl platvormilt, kes aitab kätt pulsil hoida või võtab kogu elamise hoopis ise ette samal ajal,  kui Sina naudid oma vaba aega.

Hea nipp on tekitada koju ruumi juurde ning vabaneda liigsetest asjadest, mis on kaotanud oma funktsionaalsuse, sest see aitab luua kodust kallima mulje.

Üks väga tähtis ruum on ka vannituba, kus tuleks kindlasti võtta aeg-ajalt suurpuhastus ette. Tegelema peaks eelkõige vuugivahede ning klass- ja peegelpindadega, sest puhas ja sära vannituba aitab luua sellest uuema mulje.

Peida lahtised juhtmed ning kaablid

Lahtised juhtmed ja kaablid jätavad igast kodust lohaka mulje ning tekitavad tunde nagu kõik ei oleks veel päris valmis. Kohati ei pruugi probleem olla vaid ilusas väljanägemises, sest lahtised juhtmed ning kaablid võivad ka ohtlikud olla ning teadupoolest meeldivad need väga ka koduloomadele. 

Nutikate lahendustega saab rippuvaid juhtmeid ka enda kasuks tööle panna. Eksponeeritud juhtmetega saab luua erinevaid põnevaid lahendusi. Väike internetis tuulamine annab sadu erinevaid lahendusi kodust ja kaugemalt, mis võiksid ka Sinu elutoa seina kaunistada.

Hooldusremondil on suur mõju 

Üleüldist kodu väärtust aitavad tõsta pisemad remonditööd. Oma kodu tasuks vaadata kriitilise pilguga üle ning tegeleda esile tulnud probleemkohtadega. Parandada või vahetada  tuleks näiteks katkised liistud või logisevad ukselingid. Suuremate kulumisjälgede puhul tasuks vahetada ka tapeet või värvida üle seinad. Puitpinnad ning -põrandada tasuks katta värske õli või lakikihiga, et nende eluiga pikeneks ning välimus säiliks kena.

Seinte värvimisel või tapeetimisel peab arvestama umbes nädalavahetuse jagu ajaga. Need võivad tunduda nagu lihtsad ettevõtmised, kuid tegelikkuses vajavad põhitõdede teadmist ja  eeltööde tegemist nagu vana tapeedi eemaldamine, pinna ettevalmistamine ning vajalike töövahendite soetamine. Kui Sul jääb natuke julgust ja oskusi puudu, et neid töid ise ette võtta, siis kutsu appi mõni asjalik abiline Duuabl platvormilt ning tööd mööduvad lenneldes.

Hoolitseda tuleks maja ümbruse eest

Lisaks siseruumidele peaks hooldama ka aeda ning majaesist. Kõige esmatähtsam oleks muru niitmine, selle järgneks peenarde rohimine ja vajadusel tänavakivi vahede puhastamine. Vaata, et aias ei vedeleks üleliigset sodi, mis enam kasutust ei leia ning tasuks ära visata.

Maja tuleks ka väljast üle vaadata ning vajadusel puhastada ka katus ning välisfassaad. Fassaadipesu kohta saad lugeda rohkem siit postitusest ning vajadusel kaasa ka asjatundja Duuabl platvormilt.

Kriitilise pilguga peaks üle vaatama ka fassaadi seisukorra ning vajadusel parandama või vahetama selle välja. Välisfassaad on kui maja visiitkaart ning hea viis, kuidas hoone väärtust tõsta.

Kokkuvõte

  • Alusta maja koristamisest ning loo juurde vaba ruumi
  • Tegele lahtiste juhtmete ja kaablitega
  • Paranda pisemad vead ning vajadusel kata seinad värske värvi või tapeediga
  • Unustada ei tasu ka majaümbrust ning välisfassaadi

Tasub meeles pidada, et seda kõike ei pea üksi ette võtma. Kutsu appi Duuabl Tegija!