Aina populaarsemaks on saamas iseendale tööandjaks olemine. Klassikalise töötaja-tööandja suhte kõrval on hoogustumas platvormitöö, mille raames on võimalik määrata enda tasu, tööaeg ja -koht ise. Levinud kullerteenuste osutamise kõrvalt on turule jõudnud uus töövahendusplatvorm Duuabl (endine Handies), mis tehtavaid ülesandeid ei piira. Kuidas selline süsteem töötab ja kes sellega liituda saab?

Vahelüli kliendi ja Tegija vahel

Tööjagamisplatvorm on justkui vahelüli, mis viib omavahel kokku töö ja selle tegija. Lihtsustades seejuures müügi- ja teenuse osutamise protsessi, tehes suure osa vajalikust paberimajandusest mõlema osapoole eest ära ning kindlustades töö tegijale tema tasu.

Tegija võib olla (väike)ettevõtja, kes kasutab platvormi potentsiaalsete uute klientide leidmiseks ning enda reklaamimiseks. Ainus lisaliigutus on platvormi poolt loodud arve saata edasi raamatupidamisse ning muidugi ka tellitud töö ära teha.

Lisaks võimaldab töövahendusplatvorm ka eraisikul lisaraha teenida. Iga platvormi kaudu teostatud tellimus töötab ka kui kliendi ja Tegija vaheline leping. Sarnaselt populaarsetele jagamisplatvormidele, ei maksa platvorm Tegija eest makse ehk eraikuna tuleb täiendav sissetulek märkida iga-aastasel tuludeklaratsioonil või suunata lisatulu LHV ettevõtluskontole.

Duuabl (endine Handies) kogukonnajuht Annika, hoolitseb igapäevaselt platvormil esindatud Tegijate heaolu eest.

 

Kes on Duuabl Tegija?

  • Tegija on hakkamist täis, aus ja osav. Ta soovib realiseerida oma oskuseid ja pakkuda teenuseid, mis on talle jõukohased ning meeltmööda. Tegu võib olla 16.aastase koolilapsega, kes vaheajal teenib lisaraha või hoopis oma ala spetsialistiga, kes tahab end teostada kõrvalprojektide kaudu.
  • Tegija teab oma väärtust. Alustades platvormil tööd, saab iga Tegija määrata oma tunnitasu ise. Tunnitasu sisse tasub juba eos arvestada töö tegemisega kaasnev materjalikulu, rakenduse kasutamisega kaasnev litsentsitasu ja ka riigile makstav tulumaks. Lisaks tunnitasule, on võimalik töid teostada ka kokkuleppehinna alusel, kuid ka siis tuleks eelpool nimetatud kulusid meeles pidada.
  • Tegija on oma aja peremees. Platvormile lisatud tööde hulgast on võimalik valida meelepäraseid väljakutseid vastavalt oma graafikule. Küll aga tasub vähemalt iga kahe nädala tagant vähemalt korra rakendus avada, et olla potentsiaalsetele klientidele nähtav otsepakkumiste jaoks.
  • Tegija on lähedal. Platvorm töötab asukohapõhiselt ja katab tervet Eestit. Eesmärk on lõpuks jõuda punkti, kus osapooled asuvad vaid mõne kilomeetri kaugusel teineteisest.

Milliste teenustega lisaraha teenida?

Duuabl platvormilt leiab väga erinevaid tööotsi, alustades elektri- ja koristustöödest kuni ilu- ja mugavusteenusteni välja. Hetkel on hoogu kogumas erinevad kevadtööd, nagu akende pesu, hoovi korrastamine ja lisahoonete ehitamine.

  • Ehitus- ja remonditööd hõlmavad töid vundamendist katuseni, aiast tänavani ning lammutusest siseviimistluseni. Suvehooaja saabumisega koguvad populaarsust terrassi ehitus ja hooldus, kaevetööd, tänavakivide paigaldus, katusetööd ja siseviimistlustööd.
  • Hooajalised tööd toovad kaasa muru niitmist, puude ja põõsaste istutamist, rohimist, peenarde rajamist, välikoristustöid ja ka saaduste korjamist.
  • Koristus- ja puhastusteenuseid pakkuvad spetsialistid võtavad enda hoolde ehitusjärgse koristuse, pehme mööbli puhastuse ja fassaadipesu. Samas leidub ka puhtusearmastajaid, kelle abikäed lähevad käiku akende pesu, kevadkoristuse või külaliskorterite korrastamisel.
  • Ilu- ja mugavusteenuseid pakuvad nii juuksurid, personaaltreenerid, massöörid ja kosmeetikud. Platvormilt leiab ka kogemusnõustajaid ja lapsehoidjad.

Lisaks otsitakse aina rohkem abikäsi lemmiklooma eest hoolitsemisel, mis võib tähendada jalutuskäiku pargis, külaskäiku koertesalongi, värske joogivee ja toidu ette panekut või seltsi pakkumist. Ameti suurimaks eelduseks on olla loomaarmastaja ja heasüdamlik.

Platvormil on üle 100 erineva tööliigi ja neid lisandub vastavalt liitunud Tegijate oskustepagasile aina juurde.

Hakka Tegijaks!

Duuabl tööjagamisplatvorm toimib kahe rakenduse koostöös – kliendi ja Tegija äpp. Tegijaks registreerimiseks tuleb oma nutiseadmesse alla laadida Duuabl Tegija rakendus ja määrata endale meelepärased töökategooriad ja piirkond.

Oluline on rõhku panna ka oma profiilile, et potentsiaalne klient saaks oma lõpliku valiku teha oskuste, eelnevate tööde, kvalifikatsioonide ja enesekirjelduse järgi.