Eestis on registreeritud tuhandeid väikeettevõtteid ja neid tuleb prognoositavalt tänu lihtsustatud maksusüsteemidele veelgi juurde. Üks väga hea näide sellest on LHV ettevõtluskonto, mida kasutavad paljud Duuabl (endise Handies) platvormil tegutsevad ettevõtlikud eraisikud.

Mis on LHV ettevõtluskonto?

Ettevõtluskonto on eraisikule mõeldud bürokraatiavaba ja soodne võimalus tegutseda ettevõtjana, muretsemata raamatupidamisaruannete, igakuiste maksudeklaratsioonide ja maksude tasumise pärast – see kõik käib ettevõtluskonto kannete alusel automaatselt.

LHV digipanganduse juht Margus Holland:

“Ettevõtluskonto on äärmiselt mugav võimalus nii töö tegijale, et saada tasu tehtud töö või müüdud kauba eest, kui ka töö pakkujale. Puudub vajadus töö tegija registreerimiseks ja maksude tasumine ning deklaratsioonile kandmine toimub kõik automaatselt. Kontole saab võtta deebet- või krediitkaardi ning soovi korral ka makseterminali.”

Kellele on mõeldud ettevõtluskonto?

Ettevõtluskonto on kasulik inimesele, kes osutab teistele eraisikutele teenuseid või müüb tooteid, mille tarbeks ei ole vaja eelnevalt teha suuri kulutusi või mille puhul kannab kulud teenuse tellija. Näiteks võiksid antud lahendust kasutada lapsehoidjad, koduabilised, remondi- või ehitustööde tegijad, samuti käsitöö tegijad, kunstnikud ja omakasvatatud toidu müüjad.

Duuabl tegevjuhi Tavi Maastiku sõnul kasutatakse platvormil ettevõtluskontot just maksuriskidega kaasnevate hirmude maandamiseks.

“Ettevõtlus on ainuke riigi heaolu kasvatav tegevus, luues uut väärtust ja kasvatades majandust, millest suure osa moodustab väikeettevõtlus. Rõõm on näha, et Eestis on väikeettevõtlus saanud tuule tiibadesse ning riik on astunud ka omalt poolt samme selle toetamiseks.”

?

Ettevõtluskonto saavad avada kõik eraisikud, kellel on Eesti isikukood (sh e-residendid). Lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema eelnevalt LHV Panga klient. Juhul, kui sa ei ole LHV klient, tuleb eelnevalt avada konto. Kontot kasutades ei saa olla käibemaksukohustuslane ega tegutseda füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) samal või sarnasel tegevusalal.

Duuabl Tegija Kalle:

“Ettevõtluskonto loomise protsess oli väga lihtne, kõik on võimalik teha läbi interneti kasutades Smart-ID. Enne ettevõtluskonto tegemist, pead avama konto LHV pangas, kuid selle tegemine on samuti väga lihtne – ei mingit kontorisse minekut, kõik on võimalik kodus telefonis või arvutis ära teha.”

Eraisikutele mõeldud ettevõtluskonto on soodne ja bürokraatiavaba ettevõtlusega tegelemise vahend. Ei pea muretsema raamatupidamise aruannete, igakuiste maksudeklaratsioonide ega maksude tasumise pärast – kõik toimub automaatselt.

“Duuabl Tegija seisukohalt on ettevõtluskonto ideaalne instrument, millega oma ettevõtlusteekonda alustada. Kui Duuabl on platvorm, mis toob kliendid alustava ettevõtjani ja lahendab vajaliku müügi- ja turundustöö, siis ettevõtluskonto pakub omalt poolt garantiid, et kõik maksud on tasutud ja maandab kõik hirmud maksuriskide ees.”

Ettevõtluskontot kasutades on maksumäär 20% kontole laekunud summast. Kui aastane tulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40% maksumääraga. Ettevõtluskontot ei saa kasutada, kui laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas.

Lisainfot ettevõtluskonto loomisest ning Handies Tegija lojaalsusprogrammist järgmiselt koolituselt!

Duuabl ühendab inimesed. Platvormil saavad kokku oma ala spetsialistid ja inimesed, kes vajavad nende abi. Teenuseid võib leida erinevatest valdkondadest, alustades elektritöödest, torutöödest, koristustöödest, transpordist kuni ilu- ja teiste mugavusteenusteni välja.

Lae alla Duuabl Tegija rakendus