Aina populaarsemaks on muutunud valgusküllased ja avarad kodud, kuid alati pole võimalik soetada suuremat kodu või teha juurdeehitust. Mida teha, kui hing ihkab siiski rohkem avarust ja valgust? Lahendusi kodu avaramaks ja heledamaks muutmiseks jätkub nii värvi valimisest kuni sisustuselementide vähendamiseni. Kõige tähtsam on kasutada pigem jahedaid ja heledaid värvitoone ning järgida kogu kodu ulatuses sarnast stiili koos ühte tooni põrandaga.

Värvid ja materjalid

Värvid mõjutavad meid alateadlikult igapäevaselt. Selleks, et luua avarust ja helgust kodus, tasuks hoiduda erinevate julgete värvide kombineerimisest. Kõige parem oleks tuua sisse heledaid ja jahedaid toone. Trendikas on mängida ka erinevate tekstuuridega, näiteks kasutada samades värvides puitu ja tellist koos, nii ei paista ka üleni valge kodu igav.

Sisustuselemendid ning mööbel

Peamine sisustuselement, mis aitab ruumi näilisemalt suuremaks teha, on peegel. Eriti hea tulemuse saab, kui kombineerida peegelit valgustitega. Näiteks tualettruumides on hea lahendus kasutada LED valgustusega peeglit.

Vannitoas annab õhulisust juurde poti ja kraanikausi nii-öelda õhku tõstmine ehk seina külge kinnitamine. Tualettruumis tasuks järgida ka printsiipi, et mida väiksem on ruum, seda pisemad plaadid peaks seina panema. See aitab tekitada ruumist suurema mulje.

Hea nipp on ka läbi terve kodu järgida sarnast stiili, see kehtib nii mööbli, sisustuselementide kui ka põrandakatte valimisel. 

Tasuks jälgida ka seda, et sisustuselemente ja pudi-padi ei vedeleks üleliia laiali ning mõistlik on jätta ka piisavalt vaba seinapinda, et ei tekiks rõhutud tunne. Kui soovid kasutada tapeeti, peaks ka sellega piiri pidama, piisab täiesti ühe seina tapeetimisest.

Valgustid ja valgus 

Hea valgustusega saab imesid teha. Loomulik valgus loob alati kõige mõnusama olemise. Kui konstruktsioon seda lubab, on hea lisada ka katuseaknaid, mis aitavad tuua lisavalgust ning näiliselt avardavad ruumi.

Kui looduslikku valgust pole võimalik ruumi juurde tuua, tasub paigaldada lisavalgusteid või kasutada läbikumavaid uksi, et teiste ruumide valgust ära kasutada.

Põhilised nipid

Lahendusi kodu avaramaks ja heledamaks muutmiseks jätkub nii värvi valimisest kuni sisustuselementide vähendamiseni. Kõige tähtsam on kasutada pigem jahedaid ja heledaid värvitoone ning järgida kogu kodu ulatuses sarnast stiili koos ühte tooni põrandaga.

Seinu, kapipealseid ning põrandaid ei tohiks asjadega üleküllata ning sisustamisel peaks lähenema pigem minimalistliku mõtteviisga. Kaaluma peaks ka erinevaid valguslahendusi alates valgustite lisamisest kuni katuseakna paigaldamiseni, kui seda on võimalik teha.

Kõige selle teostamisel kaasa kindlasti ka asjatundja Duuabl platvormilt, kes teeb protsessi võimalikult muretuks ja kiireks.