Pea iga inimene on kunagi hoidnud käes pintslit, kuid kas sellest piisab, et edukalt seina värvida? Seina värvimine pole mingi raketiteadus ning see samm-sammult õpetus aitab saavutada kvaliteetse ja esteetilise tulemuse ilma erilise peavaluta.

Ettevalmistused enne värvimist

Värvimine ise pole keeruline protsess, enim nõuavad aega hoopis ettevalmistused. Kõik esemed, mida saab liigutada, peaks toast välja tõstma ning esmed, mida ei saa eemaldada, tuleks katta maalriteibiga. Viimane kehtib näiteks liistude, akende, uste ja pistikute puhul. Katta tuleks ka põrandapind, sest hiljem on seda väga keeruline muidu puhtaks saada. Tähelepanu peaks pöörama ka värvimise tingimustele, ruumis peaks ideaalis olema 15 kuni 18 kraadi ning tasub jälgida, et toas ei tekiks tuuletõmmet.

Kruntimine

Kui eeltööga on ühel pool, peaks ette valmistama ka seinapinna. Sein peab olema puhas, tugev ja ilma nakkumist takistava kihita. Selleks, et värv jääks ühtlane ja ei imbuks liigselt seina, peab katma pinna kruntvärviga.

Kuidas valida õigeid töövahendeid?

Värvimise puhul mängivad suurt rolli töövahendid. Näiteks vale värvirulli kasutamisel võivad jääda seinale rullitriibud või pind liialt tekstuurne. Üldiselt jaotatakse värvirullid kolme rühma: lühikese, keskmise ning pika karvaga rullid. Loogiline võib tunduda kasutada kõige pikemate karvadega rulli, sest nii saab töö kõige kiiremini tehtud, kuid selle varjuküljeks võib olla liigne tekstuur seinapinnal. 

Samas ei tasu kasutada ka liiga lühikese karvaga rulli, sest nii on oht jätta seinale rullitriipe. Kõige populaarsem on siseseinte värvimiseks kasutada keskmise karvaga rulli, mille karavpikkus jääb 11 või 12 millimeetri juurde. Nii saavutad kõige ühtlasema tulemuse. Kui sein on sile, on kõige mõistlikum keskmise karvaga rull ning kui sein on pigem tekstuurne, eelista pikema karvaga rulli.

Pintsli valimisel peaks lähtuma tootest endast, kui kasutad läikivat värvi, peaks pintsel hästi pinda siluma ning seinavärvi puhul peaks pintsel värvi hästi mahutama. Õige toote valimisel on alati mõistlik kaasata ka asjatundja.

Kuidas arvutada värvi kogust?

Selleks, et varuda piisavalt värvi, peaks mõõtma värvitava ala ning sellest lahutama akende ja uste pinna. Täpsema arvutuse saad teha toote pakendil oleva sildi järgi, kuid üldiselt peaks kuluma umbes liiter värvi 6 kuni 10 ruutmeetri kohta. Unustada ei tohi ka seda, et kahe värvikihi puhul tuleb tulemus kahekordistada. Tasub silmas pidada ka seda, et iga aluspind imab värvi erinevalt.

Kuidas värvida seina

Teine probleemkoht värvi koguse arvestamise kõrval võib olla õige värvi valimine. Kuna kodune valgus on üldjuhul erinev poes olevast valgusest, on kõige mõistlikum osta proovipurk värvi ja katsetada seda õiges valguses ja keskkonnas.

Kui üksi nokitsemine pole siiski päris Sinu teema, siis asjalik abiline ootab sind Duuabl platvormil.