Duuabl (endise nimega Handies) on tööjagamisplatvorm, mis toimib vahelülina töö ja selle teostaja vahel. Duuabl sündis isiklikust vajadusest. Ülearu keeruline oli leida oskuslik töömees, kes aitaks pisitöödega kodus või kontoris. Kui ühel pool said kokku pikad ooteajad, kõrged hinnad ja halb kliendikogemus, oli ahela teises otsas näha alatasustatud ja ülekoormatud spetsialiste.

Duuabl platvormil tegutseb üle 2000 Tegija, kelle seast leiab elektrikke, santehnikuid, ehitajaid, koristajaid, arboriste, kolijaid kui ka mööbli kokkupanekuga tegelevaid spetsialiste.

Platvormitöö on uus reaalsus

Arenguseire Keskuse uuringu järgi pakub juba 7% Eesti elanikkonnast (u 56 000 inimest) oma teenuseid vähemalt kord nädalas mõne platvormi kaudu. Samas seisame platvormitöö puhul silmitsi ebaühtlase sotsiaalkaitse, töö intensiivistumise ja madalate sissetulekutega.

Duuabl rakenduse eesmärk on on seda muuta ja luua Tegijatele unistuste töökoht, kus sotsiaalne kindlustunne ja tugisüsteem saavad kokku paindliku eluviisi ja õiglase tasuga. Alustades platvormil tööd, saab iga Tegija määrata oma tunnitasu ise, olenemata nõudlusest, kellaajast või asukohast.

Platvormi Tegijad mängivad suurt rolli ka toote arengus. Olgu see administraatiivne mure nagu ettevõttena registreerumine või litsentsitasu vähendamine – meie roll on kuulata ja tegutseda. Näiteks võtame koostöös Tegijatega see aasta käsile esimesed suuremad ehitus- ja rekonstrueerimisprojektid. See tähedab, et kogu hoone rekonstrueerimist korraldab Duuabl projektijuht, kuid tööde teostajad on Duuabl rakenduse Tegijad.

Kellele on Duuabl rakendus?

Pädeva spetsialisti leidmine võib olla keeruline. Ehitusettevõtted eelistavad tihtipeale suuremaid projekte ja pisitööd, nagu ühe toa renoveerimine või terrassi ehitamine, jäävad ootama. Mõnel juhul pöördutakse sotsiaalmeedia poole, mille kaudu võib õnnestuda leida professionaalne meistrimees või sattuda hoopis soss-sepa otsa.

Duuabl Tegijaid iseloomustab ausus, osavus ja tahe! Tegijad on toonud välja enda suurimad trumbid ja oskused. Iga Tegija profiilil on esile toodud eelnevalt saadud arvustused ja ka soovitud tunnitasu. Tänu sellele on spetsialisti leidmine kiire, mugav ja mis põhiline – algusest lõpuni läbipaistev.

Lisaks tutvustame põnevaid ja osavaid Tegijaid oma blogis.

Kuidas Duuabl töötab?

Platvorm toimib kahe rakenduse koostöös – kasutaja ja Tegija äpp. Kasutajaks registreerimiseks tuleb nutiseadmesse alla laadida Duuabl rakendus Google Play või App Store lehelt. Olles loonud kasutaja, avaneb võimalus tutvuda Tegijatega nii kategooriate, oskuste kui ka asukoha põhjal.

Juhul, kui Tegijate rohkuses ei suuda valikut teha, saab oma murest märku anda ka rakenduse tööde seinal. Seeläbi saab iga antud kategooria tööst huvitatud Tegija vastava teavituse. Kiirema vastuse saamiseks tasub aga tehtavat ülesannet võimalikult põhjalikult kirjeldada ja võimalusel lisada juurde ka pilt.