Duuabl (endise Handies) Tegija Riho on platvormil olnud alles kaks kuud, aga selle jooksul tegutsenud korralikult. Riho käis meil kontoris külas ja rääkis, kuidas tal selle aja jooksul läinud on ning millised on tema senised kogemused Duuabl Tegijana.

Riho tegevusvaldkondade alla kuuluvad üldehitus, akende ja uste paigaldamine, lammutus ja haljastus. Samuti on ta põrandaekspert. Enda parimaks omaduseks peab ta seda, et kliendile tööd tehes teeb ta seda nii nagu teeks iseendale. Ta on lahenduste leidmisel loominguline ja ei jäta tähelepanuta väiksemaidki detaile.

Duuabl platvormist sai Riho teadlikuks läbi oma korteriühistu häälekandja. Mõeldud, tehtud! Peagi oligi Riho end registreerinud Duuabl Tegijaks. Nagu ta ise ütleb, ei tee lisasissetulek kunagi halba ja kui jagub nii oskuseid kui vaba aega, siis tundus Duuabl hea võimalusena. Rahale lisaks on suur motivaator sotsiaalsus ja võimalus kohtuda uute ja huvitavate inimestega.

Kui küsisime, kuidas registreerimisprotsess talle tundus või mis võiks parem olla, arvas ta, et valdkondade nimekiri ja nende süstematiseerimine võiks olla natuke lihtsamalt korraldatud. Selle kohta, et Duuabl on kasutatav vaid äpiga, ütleb Riho, et kuigi ta on vanakooli mees ja kasvanud üles ajal, mil telefon oli vaid helistamiseks, tuleb tunnistada, et liikvel olles on kindlasti mugavam telefonis asju ajada, ei pea suurt arvutit kaasas tassima. “Duuabl on nagu miniturg – hetkel ei näe muud kanalit selliste pisitööde tegemiseks ja tegijate leidmiseks,” ütleb Riho.

Eeliseid Duuabl platvormi kasutamisel tõi Riho välja nii tegija kui kliendi poolelt. Tegija saab ise määrata töötasu, valida tööaja ja piirkonna ning mis peamine – töö tuleb ise kätte. Kliendi poolt vaadatuna näeb ta, et tihti on raske leida abilist väiksemate tööde tegemiseks nagu näiteks peegli seina riputamine. Duuabl platvormil on Tegijaid, kes ei põlga ära ka väikseid tööotsi.

Duuabl (endine Handies) Tegija Riho

Riho räägib vahele ka koomilise loo Duuabl Tegijana

“Olin meesterahvast kliendi juures. Vahepeal oli vaja töö tegemiseks poest mõned puuduvad vidinad tuua. Tulen tagasi ja helistan korteri kella. Naisehääl küsib, et mis ma tahan.

Mina ütlen, et teen töö lõpuni, laske sisse. Naine vastu, et helistage sellele, kes teid tellis. Arvasin, et eksisin korterinumbriga.
Helistasin kliendile. Kõik on õige, korterinumber klapib. Helistasin uksekella uuesti. Ikka sama naisterahvas vastas. Seekord oli juba kuri. Siis helistas klient ja ütles: “Vaatan aknast välja ja arvan, et sa oled vale maja ees. Minu maja on järgmine!”

Tegime juttu ka Tegijate võimalikust koolitamisest ja arendamisest. Riho tunnistas, et kuna eestlased armastavad palju ise teha, teeb see meie tööturu mõnevõrra keerulisemaks. Seega tuleks kindlasti kasuks saada näpunäiteid, kuidas tellimusi teha, kuidas kokkulepeteni jõud ja kuidas tegevusalasid märkida.

Saime Riholt veel kasulikku tagasisidet – näiteks võiks Tegijal olla võimalus lisaks valdkondadele lisada ka märksõnu ning võimalus oma profiili ja klientide hinnanguid näha. Täname Riho ning tegeleme jätkuvalt äpi arendamisega, võttes arvesse just kasutajate vajadusi.

Liitu Duuabl Tegiatega!