Eraisikutele teenuseid pakkuvate või neile kaupu müüvate inimeste seas kogub populaarsust ettevõtluskonto, mis võimaldab saadud tulult lihtsalt maksud tasuda. Aasta lõpu seisuga oli Eestis 3470 aktiivset ettevõtluskontot, teatab MTA.

„Pöörame üha enam tähelepanu eraisikute vahelise ettevõtluse maksustamisele. Inimene, kes regulaarselt müüb kaupu teistele eraisikutele, pakub näiteks remondi- või koristusteenust, sõidab taksot platvormil, nagu Bolt ja Uber või tegutseb toidukullerina, peab oma tulud deklareerima. Kui ta seda ei tee, võib tulla maksuametist nõue juba koos intresside või trahviga,” ütles Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.
Liivamägi sõnul ongi ettevõtluskonto loodud selleks, et inimesel oleks võimalik selliselt tulult maksud lihtsalt ja automaatselt ära maksta. Nii ei pea muretsema ka töötamise registreerimise, raamatupidamise aruannete ja igakuiste maksudeklaratsioonide pärast.

Kasutades ettevõtluskontot, on maksumäär 20% kontole laekunud summast. Kui aastane ettevõtlustulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40%-lise maksumääraga. Seejuures arvestatakse maksud summast maha automaatselt ja raamatupidamis- või maksuaruandeid teha ei ole tarvis.

Artikkel refereeritud Ärilehest.