Eesti idufirma Duuabl on toonud turule lahenduse, mis võimaldab igaühel oma oskustega lisaraha teenida. Rakendusega on oodatud liituma nii spetsialistid, kui ka need, kes tahaksid teenida lisaraha oskustööga nagu näiteks lume koristamine, mööbli kokkupanek või transporditeenused.

Turg vajas lahendust

Koroonaviiruse tagajärjel on töötute osakaal kasvanud viimase kaheksa aasta kõrgeimale tasemele. Kui eelmise aasta veebruaris oli Töötukassa andmetel registreeritud töötuid 36 000 kandis, siis nüüdseks on see number tõusnud juba üle 57 000 inimeseni.

Idufirma Duuabl tegevjuhi Thomas Tammuse sõnul on seni puudunud lahendus, mille abil kiirelt ja mugavalt leida teenusepakkuja, kelle usaldusväärsuses saab kindel olla. Samas tuleb teenusepakkujaid tänastes oludes iga päevaga juurde. Duuabl abil on võimalik kahe minutiga leida usaldusväärne teenusepakkuja. Seejuures loodi rakendus eelkõige just sellepärast, et senine tööandja ja töötaja omavaheline suhe on mõneti ajale jalgu jäänud. Töötegijat  kui sellist ei väärtustata piisavalt. Duuabl eesmärk on muuta jagamismajanduse alustalasid – muuta jagamine lõpuks ka töö teostajale kasumlikuks.

Lahendus, mis sobib mõlemale osapoolele

“Lahendus, mis arvestaks nii teenusepakkuja kui ka kliendi soovide ja huvidega, on seni puudunud. Seni on väljakutseks olnud ka see, et tellimine ja kokkulepped käivad suusõnaliselt ning maksmine toimub peamiselt sularahas või lüüakse hangetega hind teenusepakkuja jaoks vastuvõetamatult madalaks.”

Duuabl rakendus teeb teenusepakkujale ära müügitöö ja muudab tänu partnerlusele LHV ettevõtluskontoga maksude maksmise ja aruandluse lihtsaks.

“Samal ajal leiab inimene, kes vajab kiirelt abi toru-, elektritööde või lihtsalt lume koristamisega, kiirelt usaldusväärse kohaliku Tegija,” avaldas Tammus, kelle sõnul näitab statistika, et nende rakenduse abil on võimalik nädalas teenida kuni 700 eurot.

“Meie statistika näitab, et inimene, kes töötab rakenduse abil 20 tundi nädalas, võib sõltuvalt valdkonnast teenida kuni 2800 eurot kuus. Neil, kes on juba varem ettevõtlust proovinud või on jäänud koroonakriisi ajal töötuks, on nüüd suurepärane võimalus oma oskused rahaks teha.”

Thomas Tammus

Idufirma Duuabl on Aare Sule ja Kaspar Triebstoki loodud lahendus, mis ühendab inimesed, kes vajavad kiirelt erinevate töödega abi spetsialistidega. Teenuseid võib leida erinevatest valdkondadest, alustades sisetöödest, välitöödest, koristustöödest, transpordist, kuni ilu- ja teiste mugavusteenusteni välja. Tänaseks on rakendusega liitunud üle 1000 Tegija ja 3000 kliendi.