Elu läheb iga kuuga järjest kallimaks. Kuigi väidetavalt tõusevad ka palgad, mõjutab elukallinemine paljusid. Olgu sinu eesmärgiks suurenenud arvete tasumine, reisiks kogumine või meelerahufondi tekitamine, kulub väike lisateenistus alati marjaks ära. Ja mis võiks olla parem, kui see lisateenistus tuleb läbi millegi meeldivaga tegelemise? Siin artiklis räägimegi sellest, kuidas hobi võib lisaks vaba aja veetmisele ja meele lahutamisele täita ka tulutoovat rolli.

Hobi, mis loob väärtust

Hobisid võib inimestel olla seinast seina. Kes tantsib, kes jookseb, kes teeb käsitööd, kes laulab. Kui hakkaks kõiki võimalusi üles lugema, tuleks nimekiri tohutu! Paljud hobid on puhtalt meelelahtutuslikud ja stressi maandavad. Näiteks kultuurisündmuste külastamine või sportimine. Siiski on palju ka selliseid hobisid, mis loovad väärtust ja omavad mingit sorti kasutegurit. Sellised on näiteks fotograafia, disainimine, puutöö, õmblemine, istutamine ja palju muud.

Just need, väärtust loovad ja kasuteguriga hobid, saab panna raha teenima. Muidugi on inimesi, kes väidavad, et kui hobiga hakata raha teenima, siis pole see ju enam hobi vaid töö. Meie nii ei arva. Kui sulle meeldib oma vaba aega sisustada millegagi, mis sul suurepäraselt välja tuleb ja kui sellest võiks kasu olla ka teistel, tuleb panna see enda kasuks tööle panna. Lisaks oleks  väike lisatulu kahtlemata lisamotivaator,

Pane oma hobi raha teenima!

Kui sinu hobiks on millegi valmistamine, olgu selleks vaibad või puulusikad, on nendega raha teenimine üsna lihtne. Pane asjad laadal või (veebi)poes müüki ja jää huvilisi ootama. Kui sinu hobiks on millegi suurema valmistamine, näiteks tislerina naudid puidust aiamööblit või hoopis köögi ehitamist, või kui teed hobikorras maniküüri-pediküüri või oled lihtsalt kuldsete kätega, ei pruugi kundede leidmine nii lihtsalt käia.

Duuabl platvorm on loodud selleks, et aidata usinatel ja tublidel oma ala Tegijatel lisaraha teenida. Kas, millal ja mida teha – otsustada ise. Ka oma töö väärtuse saad määrata ise või leppida kokku vastavalt töö mahule. Kõlab hästi?

Kas sinust võib saada järgmine Duuabl Tegija?

  • Tegija on hakkamist täis, aus ja osav. Ta soovib realiseerida oma oskuseid ja pakkuda teenuseid, mis on talle jõukohased ning meeltmööda. Tegu võib olla 16.aastase koolilapsega, kes vaheajal teenib lisaraha või hoopis oma ala spetsialistiga, kes tahab end teostada kõrvalprojektide kaudu.
  • Tegija teab oma väärtust. Alustades platvormil tööd, saab iga Tegija määrata oma tunnitasu ise. Tunnitasu sisse tasub juba eos arvestada töö tegemisega kaasnev materjalikulu, rakenduse kasutamisega kaasnev litsentsitasu ja ka riigile makstav tulumaks. Lisaks tunnitasule, on võimalik töid teostada ka kokkuleppehinna alusel, kuid ka siis tuleks eelpool nimetatud kulusid meeles pidada.
  • Tegija on oma aja peremees. Platvormile lisatud tööde hulgast on võimalik valida meelepäraseid väljakutseid vastavalt oma graafikule. Küll aga tasub vähemalt iga kahe nädala tagant vähemalt korra rakendus avada, et olla potentsiaalsetele klientidele nähtav otsepakkumiste jaoks.

Kui tahad oma lemmiktegevusega raha teenida ja sealjuures kellelegi kasulik olla, lae alla Duuabl Tegija rakendus, registreeri end Duuabl Tegijaks ja proovi järgi! Lisaks võib huvi pakkuda, mida tähendab olla Duuabl Tegija või mis on jagamismajandus.