Kuidas saada aga asjad tehtud siis kui napib nii aega kui töökäsi? Eesti tööjagamisplatvormi Duuabl (endine Handies) tegevjuht Tavi Maastik rääkis, kuidas aitab üks rakendus töötegijad ja abivajajad kokku viia nii, et kõik kevadtööd saaksid tehtud. / Originaalartikkel: KoduGeenius.

Duuabl viib vajaduse ja oskuse kokku

Kodumaine platvorm Duuabl sündis asutajate enda vajadusest leida eri töödele abikäsi ning nüüd on ettevõte olnud turul juba üle aasta. Idee põhjuseks oligi asjaolu, et paljude tööde jaoks on alati keeruline leida oma ala spetsialisti, kes tuleks, aitaks ja asja korralikult ära teeks.

Duuabl (endine Handies) tegevjuht Tavi Maastik

 

Seetõttu loodi lihtne, mugav ja turvaline rakendus, mis toob kiiresti, mugavalt ja ohutult kokku Tegijad. Duuabls tegevjuht Tavi Maastiku sõnul on Duuabl platvormi põhiline ülesanne vajadus ja oskus võimalikult otse kokku viia.

Kevad on suur kodutööde tegemise aeg, alustades koristusest, haljastus– ja aiatöödest ning lõpetades ehitus– ja remonditöödega. Kuna väljas on valgem ja praod seintel või mustad aknad paistavad rohkem välja, siis tuleb midagi ette võtta ja remonditöid planeerima hakata. Tavi Maastik soovitab suviste remonditööde planeerimise ja ehitusmeeste otsimisega alustada juba täna. Eestis on suur ehitusmeeste põud, mistõttu tuleb abikäsi varakult otsima hakata.

Milleks mulle töömees?

“Selline ettevõtmine võib lõpuks olla üks suur jant,” sõnas Maastik. Vanem generatsioon tormab ehituspoodi, ostab tuhandete eest tööriistu ja hakkab ise pihta. Noortel aga ei pruugigi olla teadmisi ja nägemust, kuidas midagi teha. “Seal keskel on aga inimesed, kes hindavad aega, raha ja energiat, mis tööle kulub,” ütles Maastik. Ohukoht ongi just see, et kui töö tundub alguses kerge, siis lõpuks tuleb välja, et läheb liiga palju raha ja energiat ning lõpptulemus ei pruugi olla selline, mida oodatakse.

Duuabl (endine Handies) Tegija Riho

 

Üks põhjus on ka see, et uuemad kodud on ehituslikus mõistes väga tehnilised ja võib juhtuda, et ise tehes tekitatakse kokkuvõttes rohkem kahju kui kasu. Lihtsam on pöörduda spetsialisti poole, kes on kogenud, teeb asja kiirelt ära ja koduomanik saab keskenduda olulistele asjadele, näiteks aega lastega.

Duuabl pakub abikätt ka aga mitmetes teistes valdkondades. “Töö liikidele me kätt ette ei pane. Platvorm on kategooriateülene ja piiriks on vaid omaenda kujutlusvõime,” sõnas Maastik. Kui alguses oli Duuabl mõeldud ainult ehitustööde vahendamiseks, siis nüüd võib leida platvormilt nii fotograafe, disainereid, sisuloojaid ja isegi koerajalutajaid – tehtud saavad kõik tööd!