2021. aastal turule tulnud Handies rakendus kasutab tänasest nime Duuabl. Ümberpositsioneerimine on tingitud muutunud konkurentsiolukorrast, uutele turgudele sisenemisest ja ka toote enda ümberkujunemisest.
Duuabl (endise nimega Handies) sündis isiklikust vajadusest. Ülearu keeruline oli leida oskusklik töömees, kes aitaks pisitöödega kodus või kontoris. Kui ühel pool said kokku pikad ooteajad, kõrged hinnad ja halb kliendikogemus, oli ahela teises otsas näha alatasustatud ja ülekoormatud spetsialiste.
Duuabl kaasasutaja ja tehnoloogiajuhi Kaspar Triebstoki sõnul peegeldab platvormi uus nimi ettevõtte potentsiaali ja eesmärke. „Kui me Handiesega alustasime, pakkusime suuresti töömeeste (inglise keeles handyman) leidmise teenust. Sellest ajast oleme aga tööjagamisplatvormina oluliselt kasvanud – alates tehtavate tööde mahust, tüübist ja keerukusest, kuni väärtuspakkumiste ning lisanduvate funktsioonideni.“
Kaspar Triebstok kinnitas, et ettevõtte missioon jääb samaks. Pakkuda võimalust, kus paari nupuvajutusega saab koduste toimetustega iga inimene abi ja väärtustada sealjuures oma ala Tegija oskusi ja aega. „T-särgile sloganiks see missioonikirjeldus arvatavasti ei mahu, kuid nende sõnade järgi me oma otsuseid teeme“.
Mida tähendab nimemuutus kasutajatele?
Rakenduse kasutajatele nimemuutus suuri muudatusi kaasa ei too ja nutiseadmesse laetud Handies rakendus uuendab ennast automaatselt. Põhilisi tootegruppe saab klientidele olema kaks: Duuabl ja Duuabl Works. Samuti jääb kehtima praegune kahe rakenduse süsteem, millest üks mõeldud Tegijatele ja teine klientidele.
Täielik üleminek uuele kaubamärgile võtab siiski kauem aega, sest käsile on võetud ka rakenduste kasutajamugavuse ning klienditoe süsteemi edendamine. „Oleme ehe näide sellest, et toode ei saa kunagi valmis. Hetkel oleme ümber tegemas näiteks tellimise süsteemi ja profiili loomise protsessi. Reaalsuses on aga nimekiri pikem ja suur osa sellest veel ka saladuskatte all.“
Rakenduse funktsionaalsuse ja uute väärtuspakkumistega nii Tegijatele kui klientidele plaanib ettevõte peagi siseneda välisturule. „Hetkel on veel vara hõigata, kuhu me edasi liigume. Näeme, et tarbijate käitumine ja ootused on väga palju muutunud ning jagamismajandus on saanud igapäevaseks osaks meie elus. Meil on tänaseks olemas vajalikud instrumendid, et ära lahendada Euroopas esile kerkinud suurimad jagamismajanduse probleemid, mis annab meile võimaluse ja motivatsiooni liikuda edasi Euroopa suurtele turgudele“
Mida toob nimemuutus Duuabl Tegijale?
Duuabl rakenduse Tegijatele nimemuutus esialgu suuri muudatusi kaasa ei too ja nutiseadmesse laetud Handies Tegija rakendus uuendab ennast automaatselt.
„Meie eesmärk on luua Tegijatele unistuste töökoht, kus sotsiaalne kindlustunne ja tugisüsteem saavad kokku paindliku eluviisi ja õiglase tasuga. Alustades platvormil tööd, saab iga Tegija määrata oma tunnitasu, valdkonnad ja töö tegemise koha. Meie eesmärk ei ole Tegijat panna piiridesse ja dikteerida edasisi samme. Selle asemel anname igale Tegijale võimaluse enda aega ja oskuseid ise hinnastada. Eks see ole ka ainuõige lähenemine, kuna kapi kokkupanek, seina lammutamine ja elektritööd nõuavad kõik erinevaid oskusi, teadmisi ja kogemusi.“
Muideks, kas teadsid, et esimesed Duuabl Tegijad värvati platvormile otse ehitusplatsidelt. Nüüdseks on aga olukord muutunud ja Tegijad on Duuabl rakenduse võlud enda jaoks ise avastanud. „Suurem osa Tegijatest töötab hetkel Harjumaal, Tartus ja Pärnus. Samas on hüppeliselt tõusnud spetsialistide arv ka väiksemates piirkondades nagu Rakvere, Keila ja Viljandi.“
Platvormitöö kui uus reaalsus, kuidas tööd teha on juba kohal
Ennustatakse, et 2025. aastaks on jagamismajanduse väärtus ületatanud 336 miljardi USA dollari väärtuse. Võrdluseks hinnati 2014 selle väärtuseks 15 miljardit. Euroopa Komisjoni andmetel kasvab platvormitöötajate arv ELis 2025. aastaks 28 miljonilt 43 miljonile ja nad moodustavad 20% ELis elavatest majanduslikult aktiivsetest inimestest.
„Näeme igapäevaselt, kuidas tänavad on täis erinevaid platvormitöö tegijaid, kes peaasjalikult tegelevad transpordisektoris. Suurel määral on platvormitööle üleminek toimunud IT sektoris, kus arendajaid värvatakse projektipõhiselt läbi platvormide. Sama trend liigub järjest enam ka teistesse sektoritesse, sest järjest rohkem hinnatakse oma aega ja selle paindlikku kasutamist kaotamata seejuures sissetulekut“ ütleb Triebstok.
Millest sündis uus nimi?
“Sõna Duuabl sümboliseerib meie jaoks kahe inimese koostööd. Meie platvormil on laias laastus kahte tüüpi kasutajad – need, kes soovivad mõne ülesande lahendamisega abi ja need, kes soovivad neid ülesandeid käsile võtta. Selleks, et kogu süsteem toimiks, on vaja mõlemal osapoolel omapoolset initsiatiivi näidata,” ütles Triebstok. “Lisaks on uue nime sisse peidetud märksõna “tehtav” (inglise keeles doable), mis viitab sellele, et iga töö saab rakenduse kaudu tehtud.”
Platvormi kaasasutaja Kaspar Triebstoki sõnul saavad inimesed aru, et ettevõte on alles arengu algusjärgus, mistõttu pole põhjust muretseda, et uus nimi kasutajatele võõraks jääks. „Kuna eesmärk on minna maailma vallutama, ei saa me end enam seostada handyman nimetusega. Oleme sellest palju rohkemat.“