Jõulud on kohe ukse taga ning, mis oleks parim kink tervele perele, kui valmis ja korras kodu. Enamasti venivad just need kõige lihtsamad tööd, mis konti ei murra. Kutsu appi Duuabl Tegija, kes aitab jõuluks kodu korda saada. Uuele aastale tasub vastu minna ikka koduga, mis inspireerib ja annab indu juurde. 

Lihtsamateks töödeks, mida käsile võtta, võivad olla näiteks köögimööbli värskendamine, mööblile uue värvi kandmine, liistude paigaldamine, kardinapuude ülespanek, aknalaudade paigaldus või värviparanduste tegemine. Kindlasti tasub enne lõpetada juba poolikud tööd ning seejärel võtta ette juba olemasoleva värskendamine.

Köök

Kui köögimööbel on juba päevi näinud, kuid terve, saab seda hõlpsasti värskendada. Puidust mööblit saab lihvida ning uuesti õli või lakiga katta. Puitplaadist mööblile saab anda värske ilme uue värviga. Kindlasti tasub vahetada välja ka kapinupud või käepidemed uute vastu. Erinevatest ehituspoodidest leiab ka kiiksuga ning põnevaid kapinuppe, mis annavd mööblile uue hingamise.

Kui kavatsed juba köögimööblit värskendada, tasub kaaluda ka köögitasapinna vahetamist. Sel juhul on mõistlik kutsuda appi professionaal, kes oskab täpselt mõõta ja paigaldada Sinu kööki sobiva tasapinna.

Lisaks teistele värskendustele köögis, saab ka köögitasapinna tagust seinapinda  turgutada. Lahendusi on palju alates tapeedist kuni plaatideni.

Mööbel

Vana mööblieseme korda tegemine ei ole sugugi keeruline protsess, kui tead lihtsamaid töövõtteid. Kui Sa pole varem pidanud silmitsi seisma restaureerimisega, tasub konsulteerida asjatundjaga, sest nii oskad ka tulevikus ise mõnele mööbliesemele uue hingamise anda. Enamasti ei näe protsess väga keeruline välja, piisab lihvimisest, vajadusel pahteldamisest ning värvimisest. See on üks põnev ettevõtmine, mida saab ka koos lastega teha.

Maalritööd

Maalritööde alla võib lahterdada ka aukude ja täkete paranduse. Kui see ettevõtmine tundub hirmutav, tasub kaasata professionaal, kes oskab vajadusel ka seintele uue värvi või tapeedi panna.

Enamasti mõjutavad just seinavärv või tapeedimuster meid igapäevaselt kodus kõige rohkem. Kui plaanid värvida seinad või hakata tapeeti vahetama, tasub selleks leida natuke rohkem aega, et töö saaks ka puhas ja ilus.

Kui seintel ning põrandatel olevate täkete ja aukude parandamiseks ei leia kohe aega, siis varuvariant on olla loominguline ning katta probleemkoht näiteks vaiba, pildi, peegli või riiuliga. Loe Duuabl blogist, kuidas seina värvida ja millist värvi valida.

Liistud

Tihtilugu jäävad just liistud paigaldamata ning aja möödudes, ei viitsita sellega tegeleda. Kui on varasem kogemus liistude paigaldamisest olemas, siis pole muud, kui asi lihtsalt ette võtta. Kui aga protsess on võõras, tasub töö professionaali kätte usaldada, sest liistude puhul on vajalik näiteks juhikutega nurgasae olemasolu ning kasutamise oskus.

Kokkuvõte

Kindlasti tasub veel enne jõule vaadata kriitilise pilguga oma kodu üle ning vajalikud tööd veel enne aasta lõppu või uue aasta alguses ette võtta. Mõnikord ei pea hakkama isegi midagi remontima, vaid piisab näiteks uute tekstiilide kasutamisest, uus diivanikate, kardinad või vaibad, suudavad luua juba täiesti uut hingamist, millega uue aasta ning uute tegude poole minna. Iga töö puhul tasub ka kindlasti hinnata enda oskusi ja võimeid ning vajadusel asjatundja kaasata, kes oskab anda nõu või jõuga aidata. 

Jõuluks kodu korda Duuabl Tegijatega